Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Urządzanie okna w kuchni 2017

Ozdoby okien kuchennych

style="display:block" data-ad-client="ca-pub-3765086241915527" data-ad-slot="9327274357" data-ad-format="auto">

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To nie tylko miejsce, w którym przyrządzane są posiłki, ale również pokój, w którym spotykają się wszyscy domownicy na wspólnych śniadaniach, obiadach i/lub kolacjach. Kuchnia powinna być jasna i przestrzenna, prosto urządzona. Dekoracja kuchennego oknaPodobnie będzie z kuchennymi oknami. W zależności od rozmiarów okna, firanki mogą być krótkie lub długie. Białe firanki mogą pożółknieć od gazu, dlatego firanki w kuchni powinno zmieniać się przynajmniej co dwa tygodnie. Wiele osób rezygnuje z rolet w kuchni. Jeśli wstajemy bardzo wcześnie rano, kiedy jeszcze nie wzeszło słońce, i przesiadujemy wtedy w kuchni, lepiej zainwestować w zasłony, żaluzje lub rolety.

Bardzo modne do kuchennych okien są firanki w jasnych oraz pastelowych barwach: żółtym, pomarańczowym, zielonym, błękitnym oraz fioletowym. Wiele pań wybiera firanki z ciekawymi motywami ozdobnymi. Do kuchni będą zatem odpowiednie firany z nadrukami owoców, warzyw, garnków, dań, czajniczków czy filiżanek. Aby kuchnia nabrała wyrazu, można zdecydować się na firany asymetryczne. Po jednej stronie okna będą dłuższe, po drugiej krótsze. Jeżeli kuchnia znajduje się po nienasłonecznionej stronie domu lub mieszkania, można ją rozświetlić za pomocą kolorowych firan i zasłon. Można zdecydować się na nasycone i żywe barwy: różowy, zielony, pomarańczowy, czerwony. Bardzo modne są firany sznurkowe zwane „spaghetti”. Cała firana składa się po prostu z cienkich sznureczków, dzięki czemu firanka jest przewiewna, lekka, nie wchłania kuchennych zapachów. Bardzo ważny jest materiał, z jakiego firanka jest wykonana. Im grubsza firanka, tym więcej zapachów i aromatów będzie pochłaniać. Dlatego można zdecydować się na cienkie i krótkie firaneczki oraz ozdobne zasłonki po bokach. Zasłony też powinny być z cienkiej i przewiewnej tkaniny.

Parapet pod kuchennym oknem może być przyozdobiony na wiele sposobów. Można tam położyć kosz z owocami. Modne staje się używanie atrap owoców. Wyglądają bardzo ładnie i gustownie, a przy okazji nie ściągają muszek i innych owadów. W kuchni lepiej zrezygnować z kwiatów na parapecie, ale można za to wykorzystać kolorowe, ozdobne doniczki ceramiczne z stylu prowansalskim jako miejsca na długopisy, szmatkę do okularów, karteczki, notesy lub inne drobiazgi, które warto mieć pod ręką w kuchni.