Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pomysł na okno pokoju sypialnym 2017

Aranżacja okien w sypialni

style="display:block" data-ad-client="ca-pub-3765086241915527" data-ad-slot="9327274357" data-ad-format="auto">

Sypialnia, podobnie jak łazienka, jest jednym z najbardziej intymnych i prywatnych pomieszczeń w mieszkaniu. Okna w sypialni, podobnie jak okna łazienkowe, nie wymagają nadmiernej, nazbyt wytwornej i wyszukanej dekoracji. Firany i zasłony w sypialni spełniają przede wszystkim funkcję ochrony przed światłem. Ozdoba okna w sypialniZasłony w sypialni powinny być przede wszystkim grube i ciężkie tak, aby przepuszczały jak najmniej światła lub nie przepuszczały go wcale.  Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku, gdy sypialnia znajduje się od słonecznej strony domu lub mieszkania. Ważne staje się, aby pomieszczenie nie nagrzało się podczas słonecznego dnia. Jeśli natomiast sypialnia znajduje się po tej nieco bardziej zacienionej stronie, można sobie pozwolić na trochę cieńsze firanki i zasłony.

Jak już było wspomniane, firany i zasłony w sypialni niekoniecznie muszą spełniać funkcję estetyczną, bo ich nadrzędnym celem jest tworzenie ochrony przed światłem. Dlatego też wiele osób decyduje się na rolety lub żaluzje do sypialni, rezygnując całkowicie z firanek. Wybór rolet lub żaluzji jest przeogromny. Można wybierać między różnorodnymi modelami oraz kolorami. Są nie tylko funkcjonalne, ale również prezentują się dobrze i estetycznie. Ciekawie i modnie wyglądają także panele zasłonowe. Są to gładkie ekrany wykonane z materiału obciążonego na końcu ozdobną tkaniną lub listewką. Firany panelowe zakłada się na karniszu lub specjalnym drążku. Panele są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych firanek i zasłon, przy okazji łączą w sobie nowoczesność, elegancję i prostotę. Są coraz częściej wybierane nie tylko do tradycyjnych sypialni, ale też do pokoików dziecięcych.

Okna w sypialni można również ozdabiać za pomocą ciekawych aplikacji nakładanych na firany i zasłony. Zasłony w sypialni są zazwyczaj ciemne i dość ciężkie, dzięki czemu, zamiast odsłaniać na dzień, można je spinać kolorowymi spinkami do firan i zasłon. Spinki takie mają różne kształty i kolory. Modnie i szykownie wyglądają również klamry: okrągłe, kwadratowe, prostokątne, owalne, trójkątne, w kształcie kwiatów i zwierząt… Pod kolor zasłon i firan można także dobrać elegancką zapinkę na magnes, która bardzo ładnie spina zasłonę. Można także dobierać klamry lub zapinki świąteczne, w zależności od zbliżających się okazji.