Dekoracja okna w łazience

style="display:block" data-ad-client="ca-pub-3765086241915527" data-ad-slot="9327274357" data-ad-format="auto">

W łazienkach okna najczęściej są małe i wąskie, choć zdarzają się łazienki, w których prawie całe drzwi ozdobione są dużym oknem wykonanym ze specjalnego nieprzezroczystego szkła. Okna w łazience mogą występować zarówno na ścianie, jak i na drzwiach. Ważne jest, aby było nieprzezroczyste. Ale nawet jeśli nie jest, można wykonać taką aranżację okna i wybrać taki rodzaj firan, które wszystko elegancko zasłonią. Firana do łazienki powinna być długości okna, w żadnym wypadku nie powinna być krótsza. Warto dobrać do niej również zasłony nieprzezroczyste. Jeśli firanka jest z cienkiego i delikatnego materiału, zasłony można zasunąć na czas korzystania z ubikacji.

Wiele osób decyduje się na rolety do toalety czy w łazience. Najczęściej na duże i szerokie panele zasłonowe. Panele na oknie łazienkowym można ozdobić wieloma drobnymi detalami, np. ciekawą spinką w kształcie kwiatka. W dzień paneli nie trzeba zasuwać, jedynie spinać delikatnie tak, aby światło wpadało do pomieszczenia. W momencie korzystania z łazienki, wystarczy spinkę zdjąć. W sklepach można znaleźć różnego rodzaju naklejki, przypinki oraz inne drobne ozdoby, które można przyczepiać do firan lub paneli zasłonowych. Dzięki temu łazienka będzie nieco jaśniejsza i weselsza. Zamiast paneli można zdecydować się na drewniane żaluzje. Są ekologiczne i pasują do każdego rodzaju wnętrza. Niezależnie od tego, w jakim stylu będzie urządzona łazienka, drewniane żaluzje będą do niej pasować.

Okno łazienkowe, w przeciwieństwie do okna w pokoju dziennym, jest zazwyczaj mniejsze, dlatego nieco łatwiej można dobrać do niego odpowiednią aranżację. Do łazienki urządzonej w określonym i eleganckim stylu można dobrać zasłony austriackie, weneckie lub festonowe (kaskadowe). Ten typ zasłon to idealna propozycja dla tych, którzy lubią dekorować w sposób wykwintny i wyszukany. Wymienione wyżej rodzaje zasłon po opuszczeniu wyglądają jak tradycyjna zasłona, ale podczas podciągania marszczą się, powstają bufki, a forma zasłon staje się dekoracyjna.

Na parapetach łazienkowych nie stawia się donic ani kwiatów. Można je za to przyozdobić eleganckimi kubkami ceramicznymi, plastikowymi kwiatami, kadzidełkami. W wielu sklepach można zobaczyć ciekawe podstawki pod świeczki, np. w kształcie serca, jakiegoś zwierzątka lub pąku róży. Do tak interesująco wyglądającej podstawki można włożyć zapachową świeczkę i relaks podczas kąpali murowany.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-firany-waw-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/load.php in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367