Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oryginalne firanki ażurowe i z gęstym wzorem 2017

Eleganckie firanki krótkie i długie

style="display:block" data-ad-client="ca-pub-3765086241915527" data-ad-slot="9327274357" data-ad-format="auto">

Wszystkie dekoracje okienne to bardzo ważny element aranżacji każdego pomieszczenia. Nowoczesny wystrój wnęki okiennej stanowi nie tylko o wizerunku domu i mieszkania w środku, ale także na zewnątrz. Poza dekoracją, firany pełnią także funkcje ochronne: zabezpieczają przed nadmiernym naświetleniem, zwłaszcza latem i wiosną, oraz strzegą naszej prywatności. Każdy typ firanki ma w sobie coś oryginalnego i wyjątkowego, na swój sposób eleganckiego i wyszukanego, najważniejsze jest, aby wybrać firankę, która nam się spodoba i przy okazji będzie też pasować do danego pokoju.

Aranżacje okna to nie lada wyzwanie. Wiele pań zastanawia się nad doborem odpowiednich firanek do poszczególnych pomieszczeń w taki sposób, aby stanowiły one integralną część pokoju. Kompletów tkanin na okno w sypialni mogą być przystrojone jedynie zasłonami lub roletami. Bardzo modne stały się długie poziome żaluzje, zwane panelami zasłonowymi, które wyglądają estetycznie i elegancko, a przy okazji spełniają swoje funkcje ochronne przed światłem. Okno w salonie czy pokoju dziennym okno także można przystroić elegancką firanką lub zasłonami. Istnieje ogromny wybór żakardowych, tiulowych lub muślinowych firan, które nadadzą szczególnego klimatu i wykwintności pokojowi. Jeśli nie wiemy, jaki kolor będzie najlepiej i najładniej pasował do kolorów ścian i mebli, najlepiej postawić na firanki białe. One zawsze prezentują się elegancko i stylowo. Jeśli zależy nam, aby firany prezentowały się równie wytwornie na zewnątrz, lepiej zrezygnować z firanek żółtych, beżowych i w kolorze ecru.

Do okna kuchennego, obok krótkich firaneczek kuchennych będzie pasować firana „woda”. Firanka jest zmarszczona w taki sposób, aby przypominała fale na wodzie. Dodatkowo, firanka może być ozdobiona koralikami, tasiemkami lub kryształkami odbijającymi światło. Ten typ firanki będzie odpowiedni do pokojów umieszczonych po zacienionej stronie domu i mieszkania. Najlepiej, aby była wykonana z woalu, który będzie się pięknie układał w kształt fali. Do klasycznych i bardzo eleganckich firan można także zaliczyć firanki haftowane. Ciekawy haft, oryginalne wykończenia oraz wysokiej jakości materiał zapewnią, że okno będzie wyglądało wspaniale i ekskluzywnie. Można także wybrać firankę z określonym haftem występującym na przykład tylko w pewnej części firany.

Eleganckie firanki nadają pomieszczeniom szyku i modnego wyglądu. Warto jednak pamiętać, aby firany podobały się mieszkańcom.