Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Przyozdabianie okna w pokoju gościnnym 2017

Jak ozdobić okno w salonie?

style="display:block" data-ad-client="ca-pub-3765086241915527" data-ad-slot="9327274357" data-ad-format="auto">

Salon to pokój, do którego kierujemy gości, organizujemy towarzyskie spotkania, odpoczywamy, spędzamy wolny czas. Salon, zwany też po prostu pokojem dziennym, wymaga, aby dekoracja okna pasowała stylem do aranżacji całego pomieszczenia. W salonie znajduje się też często balkon. Firanki, w zależności od tkaniny, z jakiej są wykonane, przepuszczają określoną ilość światła słonecznego. Sami możemy zadecydować jak bardzo chcemy mieć nasłoneczniony salon. Wiele zależy od umiejscowienia salonu: czy znajduje się po zacienionej stronie mieszkania lub domu czy też nie.

Salonowe okno powinno być przyozdobione reprezentacyjnymi kompletami firan. Do najbardziej eleganckich modeli firan należą firany długie, sięgające ziemi. Jest to szczególnie stylowe, gdy w salonie znajduje się, wspominany już, balkon. Jeżeli chcemy rozświetlić i rozjaśnić salon, najlepiej zdecydować się na firanki z materiału transparentnego, jasnego i delikatnego. Przepuści on i rozproszy światło słoneczne po całym pokoju. Firanki z delikatnych i cienkich tkanin dadzą wrażenie delikatności, lekkości i świetlistej poświaty rozproszonej po całym pokoju. Wśród tego rodzaju materiałów można wyróżnić muślin (miękki), organzę (średni stopień sztywności), szyfon (miękki), tiul (sztywny), batyst (najmniej transparentny spośród wymienionych materiałów).

W przeciwieństwie do okienek kuchennych, salonowe są zazwyczaj nieco większe, a parapety trochę szersze. Dlatego aranżacja okna może dotyczyć nie tylko firan, ale także przestrzeni na parapetach. W salonie śmiało można postawić na parapetach kwiaty w kolorowych i eleganckich dekoracjach ceramicznych. Kolorystykę doniczek trzeba dostosować, oczywiście, do kolorów salonu. W zależności od stylu umeblowania, doniczki mogą być drewniane, plastikowe, ceramiczne lub szklane.

Do okna salonowego można także dobrać odpowiedni lambrekin, czyli zasłonkę wykańczająca górną cześć firan. Ozdobny lambrekin można dodać do prosto wyglądających firanek, aby nabrały zupełnie nowego, innego wyrazu. Lambrekin nie powinien być w kolorze ścian i mebli w salonie. Trzeba jednak dobrać taki kolor, aby pasował do wystroju salonu. Do niebieskiego pokoju, będzie pasować lambrekin w kolorze zielonym lub fioletowym. Do jasnego pokoju można dobrać lambrekin ciemny i odwrotnie: do ciemnych ścian, lambrekin jasny. Lambrekin gwarantuje ładny, modny i elegancki wystrój każdego salonu.